Kontakt

Växel: 08-452 77 00

Servicetelefon: 08-452 75 20, öppettider mån-fre 9-12.

Du når oss även på kontakt@sobona.se

Vi sitter på Hornsgatan 20, invid Slussen i Stockholm

Vill du ha rådgivning eller hjälp i ett ärende? Ring vår servicetelefon på tfn 08- 452 75 20 mån-fre 09.00-12.00.

 

 

Per Nordenstam
Per Nordenstam

VD Sobona
08-452 76 65
per.nordenstam@sobona.se

Anna Steen
Anna Steen

tf Förhandlingschef: Trafik,
08-556 009 57
anna.steen@sobona.se

John Nilsson
John Nilsson

tf Förhandlingschef: Region- och samhällsutveckling
08-452 74 72
john.nilsson@sobona.se

Alexandra Wåhlstedt
Alexandra Wåhlstedt

Förhandlare: Hälso- och sjukvård, Trafik
08 – 452 75 98
alexandra.wahlstedt@sobona.se

Cecilia Tazewell
Cecilia Tazewell

Förhandlare: Vård och Omsorg samt Personlig assistans
08-556 009 58
cecilia.tazewell@sobona.se

 

David Carlsson
David Carlsson

Förhandlare: Fastigheter, Vård och omsorg
08 – 452 71 36
david.carlsson@sobona.se

Erik Lardenäs
Erik Lardenäs

Förhandlare: Besöksnäring och kulturarv, Pension,
08-452 71 81
erik.lardenas@sobona.se

Giggi Langlet
Giggi Langlet

Förhandlare: Utbildning, Besöksnäring och kulturarv
08-556 009 55
giggi.langlet@sobona.se

Göran Holm
Göran Holm

Förhandlare: Räddningstjänst, Vatten och miljö
08-556 009 76
goran.holm@sobona.se

Johan Sommar
Johan Sommar

Förhandlare: Energi och Utbildning
072-884 56 77
johan.sommar@sobona.se

Lotta Gahmberg
Lotta Gahmberg

Förhandlare: Energi, Personlig assistans,
08-556 009 61
lotta.gahmberg@sobona.se

Monika Lack
Monika Lack

Förhandlare: Flygplatser och Hälso- och sjukvård
08-452 71 09
monika.lack@sobona.se

Peter Öhrström
Peter Öhrström

Senior rådgivare/Förhandlare: Energi, Vatten och miljö
08 – 452 77 17
peter.ohrstrom@sobona.se

Rejhana Babovic
Rejhana Babovic

Förhandlare: Fastigheter, Region- och samhällsutveckling,
08-556 009 60
rejhana.babovic@sobona.se

Sofia Bengtsson (föräldraledig)
Sofia Bengtsson (föräldraledig)

Förhandlare: Räddningstjänst, Hälso- och sjukvård,
08-452 76 22
sofia.bengtsson@sobona.se

Samira Lundqvist (föräldraledig)
Samira Lundqvist (föräldraledig)

Chef för strategisk utveckling,
08 – 452 76 73
samira.lundqvist@sobona.se

Anna Lirén
Anna Lirén

Tf Chef för strategisk utveckling,
08-452 79 15
anna.liren@sobona.se

 

Madeleine Gimåker
Madeleine Gimåker

Utvecklingsstrateg,
08 – 452 78 14
madeleine.gimaker@sobona.se

Abdi Isse
Abdi Isse

Ekonomichef,
08 – 452 79 80
abdi.isse@sobona.se

Monika Nätter
Monika Nätter

Ekonomichef,
08-556 009 53
monika.natter@sobona.se

Marie Borggren
Marie Borggren

Ekonomi- och löneadministratör,
08-556 009 71
marie.borggren@sobona.se

Christina Lingdén
Christina Lingdén

Kommunikationschef,
08-556 009 62
christina.lingden@sobona.se

Eva Strindberg
Eva Strindberg

Kommunikationsansvarig,
08 – 452 77 30
eva.strindberg@sobona.se

Sarah-Kim Sjödelius
Sarah-Kim Sjödelius

Kommunikatör och redaktör för webb, nyhetsbrev och sociala medier,
08-556 009 72
sarah-kim.sjodelius@sobona.se

Conny Larsson
Conny Larsson

Projektledare för kompetensförsörjning, YA (yrkesintroduktionsanställning) och yrkesintroduktion och praktik för nyanlända,
08-556 009 78
conny.larsson@sobona.se

Johan Frisö
Johan Frisö

Rådgivare KFS Trygghetsfond,
08-556 009 75
johan.friso@kfs.net

Pia Saajakari
Pia Saajakari

Verksamhetsledare för servicegruppen,
08-556 009 52
pia.saajakari@sobona.se

Yvonne Andersson
Yvonne Andersson

Kursadministration,
08 – 452 77 79
yvonne.andersson@sobona.se

Denise Nordbäck
Denise Nordbäck

Administratör,
denise.nordback@sobona.se

Eva Källén
Eva Källén

Medlemsärenden och Medlemsansökningar,
08-556 009 66
eva.kallen@sobona.se