Kontakta oss

Exklusivt för dig som medlem - Sobonas servicetelefon!

Har du frågor kring lag och avtal och inte får tag på din personliga förhandlare kan du alltid kontakta Sobonas servicetelefon på telefon: 08-452 75 20. Servicetelefonen bemannas vardagar mellan 09.00-12.00.

Andra frågor, synpunkter, eller vill du komma i kontakt med en specifik person? Nedan hittar du alla Sobonas medarbetare.

Är du osäker på vem du ska kontakta kan du alltid maila oss på kontakt@sobona.se eller ringa vår växel på 08-452 77 00, se våra öppettider nedan.


Besöksadress
Hornsgatan 20, nära Slussen i Stockholm

Postadress
Sobona, 118 82 Stockholm

Godsadress
Söder Mälarstrand 1-11, 118 20 Stockholm

Växel: 08-452 77 00, öppettider: mån-tors, kl. 09.00-17.00, sommartid stänger växeln 15.15 på fredagar.

Servicetelefon: 08-452 75 20, öppettider: mån-fre, kl. 09.00-12.00

E-post: kontakt@sobona.se

Våra förhandlare

Anna Steen
Chef för arbetsgivarservice samt förhandlare: Trafik
08-452 72 77 anna.steen@sobona.se
John Nilsson
Förhandlingschef: Region- och samhällsutveckling
08-452 74 72 john.nilsson@sobona.se
Alexandra Wåhlstedt
Förhandlare: Hälso- och sjukvård, Trafik
08-452 75 98 alexandra.wahlstedt@sobona.se
Cecilia Tazewell
Förhandlare: Vård och Omsorg, Personlig assistans
08-452 72 69 cecilia.tazewell@sobona.se
David Carlsson
Förhandlare: Fastigheter, Vård och Omsorg
08-452 71 36 david.carlsson@sobona.se
Erik Lardenäs
Förhandlare: Besöksnäring och kulturarv, Pension
08-452 71 81 erik.lardenas@sobona.se
Giggi Langlet
Förhandlare: Utbildning, Besöksnäring och kulturarv
08-452 72 72 giggi.langlet@sobona.se
Göran Holm
Förhandlare: Räddningstjänst, Vatten och miljö
08-452 72 70 goran.holm@sobona.se
Lotta Gahmberg
Förhandlare: Energi, Personlig assistans
08-452 72 73 lotta.gahmberg@sobona.se
Monika Lack
Förhandlare: Flygplatser, Hälso- och sjukvård
08-452 71 09 monika.lack@sobona.se
Peter Öhrström
Senior rådgivare/Förhandlare: Energi, Flygplatser, Vatten och miljö
08-452 77 17 peter.ohrstrom@sobona.se
Rejhana Babovic
Förhandlare: Fastigheter, Region- och samhällsutveckling
08-452 72 68 rejhana.babovic@sobona.se
Sofia Bengtsson (Föräldraledig)
Förhandlare: Räddningstjänst, Hälso- och sjukvård
08-452 76 22 sofia.bengtsson@sobona.se

Strategisk utveckling

Samira Lundqvist (Föräldraledig)
Chef för Strategisk utveckling
08-452 76 73 samira.lundqvist@sobona.se
Anna Lirén
Utvecklingsstrateg
08-452 79 15 anna.liren@sobona.se
Conny Larsson
Projektledare för inkluderande kompetensförsörjning
08-452 72 71 conny.larsson@sobona.se
Madeleine Gimåker
Utvecklingsstrateg
08-452 78 14 madeleine.gimaker@sobona.se

Ekonomi

Monika Nätter
Senior advisor
08-452 72 75 monika.natter@sobona.se
Marie Borggren
Ekonomi- och löneadministratör
070-419 33 91 marie.borggren@sobona.se

kommunikation

Christina Lingdén
Kommunikationschef
08-452 72 76 christina.lingden@sobona.se
Eva Strindberg
Kommunikationsansvarig
08-452 77 30 eva.strindberg@sobona.se
Sarah-Kim Sjödelius
Kommunikatör
08-452 72 78 sarah-kim.sjodelius@sobona.se

Administration

Pia Saajakari
Administrativ chef
08-452 72 74 pia.saajakari@sobona.se
Denise Nordbäck
Administratör
08-452 70 56 denise.nordback@sobona.se
Eva Källén
Administratör
08-452 77 36 eva.kallen@sobona.se
Yvonne Andersson
Administratör
08-452 77 79 yvonne.andersson@sobona.se